Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Chirurgia estetyczna

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Kaszaki, włókniaki, tłuszczaki

Najczęściej spotykanymi guzami skóry są kaszaki, widoczne i wyczuwalne jako podskórne przesuwalne zgrubienia wielkości od groszku do nawet pomarańczy.

Kaszak jest to torbiel naskórkowa, powstająca w wyniku zastoju wydzieliny w obrębie mieszków włosowych gruczołów łojowych. Lokalizacja jest bardzo różnorodna.

Czasami na szczycie stwierdza się czop rogowy, przypominający zaskórnik. Zmiany utrzymują się całe lata, nie powodując problemów. Wiadomo natomiast, że same nie znikną.

Bez uchwytnej przyczyny może dojść do wtórnego zakażenia,
a wtedy zawartość kaszaka ulega zropieniu i ewakuuje się na zewnątrz. Nie należy próbować samodzielnie opróżniać torbieli.

Aby skutecznie usunąć kaszaka zabieg wykonujemy chirurgicznie. Jest on bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć.

Szwy ściągamy po tygodniu.

Podobnie jak tłuszczaki wyglądają kaszaki, ale są twardsze i nie zawierają treści łojowej. Postępowanie jest identyczne i wycinamy również w znieczuleniu miejscowym.

Tłuszczaki dość często występują mnogo, w każdej okolicy ciała, jako różnej wielkości guzki podskórne. Są sprężyste, dobrze odgraniczone, ruchome w stosunku do podłoża.

Nie niosą ze sobą istotnego zagrożenia onkologicznego, lecz wyglądają nieestetycznie i mogą rosnąć, powodować ucisk zarazem dyskomfort. Jedynym skutecznym sposobem ich leczenia jest właśnie leczenie chirurgiczne. W trakcie jednego zabiegu można usunąć kilka tłuszczaków. 

Cena zabiegu od 100 zł.

 

Aktualności

Nowość w Aga - Med. Miniflebektomia.


Walentynki w CENTRUM MEDYCZNYM AGA - MED
Szukasz pomysłu na prezent? 

Chcesz podarować Swojej Połówce coś wyjątkowego?

OXYBRAZJA – MIKRODERMABRAZJA WODNO - TLENOWA
 Mezoterapia wodno-tlenowa, miękka dermabrazja, nowoczesny peeling wodno-tlenowy – to szereg nazw, którymi określa się zabieg oxybrazji

 

 


55-200 Oława
ul. Żeromskiego 3d

tel.: 71 313 31 86
e-mail: info@agamedolawa.pl


Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA