Bilety lotnicze (1)Ostatnio miałem okazję zwiedzić Lwów. Podróż odbyłem pociągiem, swoją drogą bardzo wygodnym. Niestety ze względu na odległość wyprawa trwała dosyć długo bo z przesiadką w Przemyślu prawie 12 godzin.

Lwów jest bardzo pięknym miastem, choć miałem wrażenie, że czas niestety trochę się tam zatrzymał. Pod względem wizualnym uderzyło mnie, że większość budynków ma tę samą barwę i na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. Dopiero po chwili można dostrzec wyjątkowe detale pięknych kamienic i dużo polskich akcentów. Wokół bardzo mało jest również miejskiej zieleni, przez co miasto może wydawać się smutne, jakby bez życia. Całe to pierwsze wrażenie znika, gdy wyjdzie się na rynek i zacznie spacerować. W koło tłum ludzi, w tle słychać muzykę i śmiech, w każdym zakamarku wspaniałe restauracje, a każda z nich ma swój klimat i motyw przewodni. W jednej mogą zaskoczyć nas partyzanci z lasu i wtrącić nas do karceru dopóki nie wykupimy się piosenką lub hojnym napiwkiem.
Na pewno będę chciał wrócić do Lwowa, ale podróż pociągiem ze względu na czas podróży odpada. Na szczęście z mojego miasta latają już samoloty bezpośrednio do Lwowa, a bilety lotnicze zarezerwowane odpowiednio wcześniej wychodzą bardzo tanio. Polecam wszystkim.