Bukowina Tatrzańska noclegi blisko Term

Odpoczynek w Tatrach niezmiennie cieszy się wśród turystów dużym powodzeniem. Większe i mniejsze górskie miejscowości ciągle uatrakcyjniają swoje oferty. Wśród nich jest także wieś Bukowina Tatrzańska leżąca na trasie z Poronina do Łysej Polany, będąca częścią Pogórza Spisko-Gubałowskiego.

Miejscowość ma do zaoferowania bogatą sieć wyciągów narciarskich. Jest to doskonała baza wypadowa na rozmaite wycieczki górskie. Zachwyt podróżnych wzbudza również architektura Bukowiny Tatrzańskiej. Do obecnych czasów zachowały się drewniane pensjonaty zbudowane w tzw. stylu witkiewiczowskim. Piękno tatrzańskiej przyrody od zawsze przyciągało też artystów. Już w okresie międzywojennym organizowano słynne plenery malarskie, których pomysłodawcą był Roman Gineyko.

Pod koniec 2008 roku miejscowość wzbogaciła się o kolejną atrakcję turystyczną – Termy Bukovina – będące nowoczesnym kompleksem basenów geotermalnych położonych nieopodal Tatrzańskiego Parku Narodowego. Unikalny skład (bogactwo mikroelementów i pierwiastków) wody termalnej, która jest wydobywana z głębokości 2400 m, sprawia, że ma ona szereg prozdrowotnych właściwości. Kąpiel w basenach pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną, relaksuje, przynosi ulgę w podrażnieniach skóry. Na klientów czekają również łaźnie parowe, sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie oraz strefa Wellness.

Kompleks, jako stosunkowo nowa atrakcja turystyczna, szybko zyskał dużą sławę i cieszy się nią do dziś. A zatem coraz częstszy wybór turystów – Bukowina Tatrzańska noclegi blisko Term – nie dziwi już mieszkańców Podhala. Co więcej, miejscowi górale, którzy jak zawsze starają się zapewnić gościom najdogodniejsze warunki odpoczynku, wiedzą, że bliskość basenów termalnych zdecydowanie podnosi jakość pobytu w Tatrach.