???????????????????O wyjeździe do Włoch marzy wielu turystów. Kuszą ich nie tylko sławne zabytki wybudowane przez starożytnych Rzymian, ale również przyjemny śródziemnomorski klimat i czyste, piaszczyste plaże, na których można doskonale wypocząć. Włochy kojarzą nam się przede wszystkim z Rzymem, ale bardzo często zapominamy, że w kraju tym są również inne równie piękne i zabytkowe miasta. Przykładem takich miast może być Neapol, Wenecja, czy Werona uwieczniona przez Szekspira we wzruszającym dziele o nieszczęśliwej miłości dwojga kochanków: Romea i Julii.
Wielu ludziom słowo Włochy od razu nasuwa skojarzenie ze słońcem, ciepłem, gajami oliwnymi, a także pizzą i spaghetti. Będąc we Włoszech, koniecznie trzeba zobaczyć nie tylko miasta takie jak Rzym, Mediolan, Neapol i Wenecję, ale też Pizę, chociażby po to żeby zobaczyć słynną krzywą wieżę.
Kolejnym niezwykłym miastem we Włoszech jest Florencja. W okresie Renesansu odgrywała ona kluczową rolę w kulturze ówczesnego świata. To tutaj przyszli na świat i tworzyli swoje dzieła najwybitniejsi humaniści i artyści tamtej epoki, których twórczością zachwycamy się też współcześnie. Dzisiaj Florencja nie odgrywa już tak ważkiej roli, jednak nadal jest niezwykle pięknym i urokliwym miastem.