Powakacyjny okres, to dobry czas na planowanie wyjazdów, szczególnie dla tych urlopowiczów, którzy cenią sobie spokój i możliwość tańszego wypoczynku. Po co męczyć się wśród tłumów turystów, skoro można zaplanować swój urlop w takim terminie by załapać się na dobrą pogodę, a jednocześnie ominąć okres turystycznego szału.

Warto również zawczasu zastanowić się nad miejscem wypoczynku. Jest tyle ciekawych miejscowości do których można się wybrać na wakacyjny odpoczynek, że wcale nie trzeba gnać do największych turystycznych kurortów. Bardzo urokliwym i chwalonym przez turystów miastem jest Wisła, rodzinna miejscowość Adama Małysza. To niespełna dwunastotysięczne miasto, które może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi.

Warto wspomnieć, że wiele tamtejszych hoteli oferuje noclegi w Wiśle. Już za niewielkie pieniądze można wynająć przyjemny pokój i spędzić kilka wspaniałych dni w tej urokliwej miejscowości. Wielu turystów pragnących spędzić czas w nieco bardziej ekskluzywnych warunkach ceni sobie możliwości jakie dają Apartamenty Wisła. Za naprawdę dobrą cenę można poczuć się jak w luksusowym hotelu.

Dociekliwy turysta znajdzie w tej miejscowości wiele rzeczy wartych obejrzenia. Między innymi zabytki takie jak: karczma z 1794 roku, a obecnie Muzeum Beskidzkie, enklawę starego budownictwa drewnianego, kościół ewangelicki z 1893 roku, ponad stuletni pałacyk myśliwski Habsburgów, czy zamek prezydenta na Zachodnim Groniu wybudowany w 1930 roku. Oczywiście wśród turystycznych atrakcji nie może zabraknąć skoczni narciarskiej, na której Adam Małysz ćwiczył pierwsze skoki. Obowiązkowo należy odwiedzić muzeum poświęcone Adamowi Małyszowi, gdzie znajdują się liczne trofea m.in. narty na których skakał i cztery Kryształowe Kule.

Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji warto rozejrzeć się za jakimś noclegiem. Apartamenty w Wiśle mogą poszczycić się wysokim standardem i uznaniem zamieszkujących w nich gości. Apartamenty w Wiśle wyposażone są zgodnie z hotelowymi wymaganiami i zadowolą każdego – nawet najbardziej wybrednych turystów. Noclegi Wisła to nie tylko sposób na przespanie nocy, ale gwarancja dobrego samopoczucia następnego dnia.

Ponieważ Wisła znajduje się w głębi Beskidu Śląskiego, jest doskonałym miejscem wypadowym na wszelkiego rodzaju wycieczki piesze. Najwyższe wzniesienie w pobliżu Wisły, na które można wejść w ramach turystycznych wędrówek to Barania Góra mierząca sobie 1220 metrów nad poziomem morza oraz Stożek Wielki – 978 m n.p.m. Ze źródeł znajdujących się na stokach Baraniej Góry wypływają dwa potoki – Czarna Wisełka i Biała Wisełka. Potoki te po połączeniu się w jedną rzekę i przyjęciu wód z potoku malinka tworzą dużą rzekę Wisłę. Warto odwiedzić te malownicze krajobrazy, chociażby tylko ze względu na przepiękne widoki i świetne możliwości bazy turystycznej.

Wisła to nie tylko turystyka i zabytki, to również życie nocne i noclegi. W Wiśle Znajduje się wiele klubów, restauracji i lokalów otwartych do późnych godzin nocnych, przygotowanych huczne zabawy do białego rana. A po imprezie warto udać się na odpoczynek. Apartamenty w Wiśle mogą poszczycić się doskonałymi warunkami, przystępnymi cenami i mnóstwem zadowolonych klientów, polecających odpoczynek właśnie w tej miejscowości.