Bilety lotnicze (1)Podczas podróży do Meksyku upewnij się, że są przygotowałeś wszystkie dokumenty potrzebne do tej wyprawy. W przeciwnym razie wycieczka do Meksyku może skończyć się na granicy. Poniżej znajdują się przydatne informacje, które pomogą Ci się przygotować.

Formalności

Dokumenty podróżnika potrzebne, gdy ktoś wybiera się Meksyku mogą również zawierać wizę turystyczną. Meksyk potrzebuje wizy dla turystów z większości krajów. Znanajako Karta Turystyczna lub FM-T, wiza, której potrzebujesz, jeśli jesteś na wakacjach w tym kraju jest łatwa do zdobycia. Jeśli jedziesz samochodem do Meksyku, możesz pokazać swoją dokumentację podróży na granicy i otrzymać kartę. Jeśli lecisz do Meksyku, karta zostanie Ci dostarczona w samolocie lub po lądowaniu. Oczywiście za kartę wymagana jest opłata, ale jest to zwykle wliczone w cenę samolotu (nie zawsze – dlatego należy się o to zapytać).

Jeśli musisz mieć kartę turystyczną, musisz mieć pewność, że otrzymasz ją po przyjeździe do Meksyku. Niewykonanie tego jest karane grzywną za pośrednictwem biura imigracyjnego kraju.