Hotele w Warszawie, które leżą na Nowym Mieście, mogą zagwarantować ciszę i wypoczynek w pięknym otoczeniu. Rynek Starego Miasta to jedno z bardziej lubianych terenów, jakie kryje miasto stołeczne. Hotel na Starówce jest wskutek tego głównie ofertą dla osób, które zechcą pozwiedzać Warszawę. Z kolei Trakt Królewski to ulice, które łączą Starówkę z dawną letnią siedzibą króla. Kwatery hotelowe znajdujące się na trasie Traktu są najczęściej odwiedzanymi w stolicy. Ekstra atutem jest bliskość obfitej ilości kafejek, galerii i butików.

Hotele w Warszawie, umiejscowione w pobliżu Nowego Świata czy Alej Ujazdowskich, jak na przykład Hotel Hilton Warszawa, umieszczone są jednocześnie blisko wszystkich najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Samo centrum miasta Warszawy jest prężnie rozwijającą się dzielnicą firmową, gdzie znajdują się liczne nowoczesne wieżowce i hotele, przystosowane do wymagań wszystkich odwiedzających.

Kwatery noclegowe poza centrum miasta zazwyczaj dają zniżki swoim gościom, aczkolwiek wybierając hotel w stolicy, znajdujący się poza śródmieściem i jego najbliższą okolicą, trzeba przygotować się na długie dojazdy do centrum. Niektóre obiekty hotelowe w mieście skoncentrowane poza centrum mają do zaproponowania bardzo dobry standard.