rp_zdjecie1.jpgTurcja to bardzo piękny i ogromnie urokliwy kraj. Kusi ona turystów nie tylko przyjemnym ciepłym klimatem i pięknymi, nadmorskimi plażami, ale też ciekawą kulturą i niezwykłą, oryginalną architekturą. Wprawdzie ostatnio w mediach pojawia się wiele informacji o niespokojnej sytuacji w Turcji, to jednak nadal jest to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów świata.
Turcja ma niezwykle atrakcyjne położenie geograficzne, co zdecydowanie sprzyja podniesieniu jej walorów turystycznych. Kraj ten otoczony jest czterema morzami: od północy Morzem Czarnym, od zachodu Morzem Marmara, oraz Morzem Egejskim, a od południa Morzem Śródziemnym.
Najważniejszym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Turcji jest Stambuł. Miasto to słynie z wielu niepowtarzalnych i oryginalnych zabytków, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Hagia Sophia, która wczasach Konstantynopola była świątynią chrześcijańską, a w późniejszych wiekach została zamieniona w meczet.