Loty Warszawa Hong Kong (2)Nikt nie ma wątpliwości, że najpiękniejszym miejscem w całym Meksyku jest Półwysep Jukatan. Warto wiedzieć, że cały Jukatan do Meksyku nie należy, a tylko część, którą z jednej strony oblewa Morze Karaibskie, a z drugiej Zatoka Meksykańska. Mimo wszystko, ci, którzy zwiedzali Meksyk Jukatan stawiali sobie za jeden z ważniejszych celów podróży. Napewno każdy z nas zna fotografie turkusowo-błękitnego morza krążące po internecie. To nie Photoshop, to Morze Karaibskie na meksykańskiej części Półwyspu Jukatan.

 

Jakie są najciekawsze miejsca na Jukatanie? Po pierwsze Canc?n. To miasto, w którym każdy pozna, co oznacza karaibski luksus. Nazwa miasta pochodzi jeszcze z języka Majów i oznacza nic innego jak naczynie pełne złota. Mimo, że to miasto bardzo młode, bo wybudowane dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku, to i tak przyciąga turystów z całego świata. Na trasie Meksyk Jukatan po prostu nie można o nim zapomnieć. Wcześniej było wioską rybacką, a teraz jest czymś jak Acapulco dawniej ? stolicą letnich imprez i luksusowych miejsc. To miasto całkowicie nowoczesne, zdecydowanie odstające od kolorytu Meksyku, pełno w nim luksusowych hoteli, klubów i restauracji. Do miasta co roku przyjeżdża mnóstwo bogatych Amerykanów, którzy chcą się świetnie bawić. Do tego miasto jest bardzo bezpieczne, policja szczególnie dba o szczelność granic.

 

Jukatan to przepiękne złote plaże, bary na piasku i mnóstwo świetnej zabawy. Każdy, kto chce poczuć się jak w bajce powinien tam trafić. Amatorzy trunków alkoholowych też znajdą tam coś dla siebie. Najbardziej popularnym drinkiem półwyspu jest Coco Loco, czyli rozłupany kokos prosto z drzewa z dodatkiem karaibskiego rumu, soku pomarańczowego, kremu z kokosów i bananów. Istny raj dla podniebienia! W ogóle pełno tam wspaniałych smaków i widoków, które zapierają dech w piersiach. Innym alkoholowym zaskoczeniem jest te piwo Sol z sokiem pomidorowym i solą, oryginalne i zaskakujące w smaku. Trzeba go koniecznie spróbować i choć na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach i dać wciągnąć magii Jukatanu.