Wycieczki objazdowe Włochy (1)Nowy Jork to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie: tutaj na powierzchni 790 kilometrów kwadratowych mieszka ponad 8 milionów osób (około pół miliona obywateli pochodzenia polskiego), na co dzień używa się tu kilkaset języków i odwiedza około 39 milionów turystów rocznie?w tym mieście znajduje się prawie 500 budynków, których wysokość przekracza 100 metrów wysokości?najsłynniejszy i najwyższy jest Empire State Building i ma 449 metrów wysokości.
Najsłynniejsze markowe sklepy i butiki usytuowane są w dzielnicy West Village, a na słynnej 5. Alei po prostu czeka prawdziwa przeprawa przez ogromne tłumy ludzi?w Nowym Jorku jest też jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie (wybudowany w 1883 roku) Most Brooklyński który łączy brzegi rzeki East River?
W centrum Manhattanu położona jest oaza zieloności pośród betonowych wieżowców, czyli Central Park, którego powierzchnia zajmuje 341 hektarów i po którym można nie tylko spacerować, ale i pojeździć sobie dorożką.
W tym mieście jest też około 25 tysięcy restauracji i kawiarni, które są w stanie zaspokoić gusta kulinarne każdego człowieka, a kawę przeważnie kupuje się na wynos?i najważniejsze w Nowym Jorku: jego mieszkańcy bez względu na status ekonomiczny są niepoprawnymi optymistami!