Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

Z roku na rok na całym świecie pracuje się coraz więcej. Jeszcze zaledwie dwadzieścia lat temu standardem obowiązującym w Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych był 40-godzinny tygodniowy tryb pracy. Według najnowszych badań z europejskich ośrodków średnia liczba przepracowanych godzin wzrosła w ciągu dwóch dekad z 39 do ponad 44 godzin. W których państwach pracuje się najwięcej? Niestety najwięcej w Unii Europejskiej pracują Polacy. Według statystyk średni czas pracy w tygodniu wynosi w naszym kraju zawrotne 46 godzin. To o ponad 6 godzin więcej niż we Francji i o 3 godziny więcej niż w Niemczech.

Nie jest więc niczym dziwnym, że Polacy tak bardzo cenią sobie wczasy. Najczęstszym terminem na wczasy, który wybierają polscy turyści, jest szczyt sezonu, a więc lipiec i sierpień. Wartym odnotowania jest jednak trend wyjeżdżania na wczasy trochę wcześniej, czyli jeszcze w maju i lipcu.

Skąd taki wybór? Główny powód to oczywiście kwestie finansowe. Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim, w Zakopanem, czy też na Mazurach, będą jeszcze tańsze w maju, niż przykładowo w lipcu w którym wszystkie miejsca zajęte są najczęściej już na początku roku. Drugim powodem są mniejsze tłumy jakie możemy spotkać w maju i czerwcu. Mniejsze tłumy turystów oznaczają mniejsze kolejki oraz więcej miejsca na plaży czy deptakach spacerowych.