Noclegi w Wieliczce

Wieliczka jest jednym z wielu polskich miast, które każdy powinien odwiedzić. Miejscowość ta zlokalizowana jest w środkowej części województwa małopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji krakowskiej. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego malownicze położenie w kotlinie pomiędzy dwoma grzbietami wzgórz: Pogórza Wielickiego oraz Piasków Boguckich.
Herb Wieliczki to umieszczone na niebieskiej tarczy narzędzia, które wykorzystywane są do procesu wydobywania soli. Związane jest to z tradycją tego miejsca, którą jest wydobywanie surowców mineralnych znajdujących się na terenie miasta i w okolicy. Należą do nich między innymi: sól kamienna, solanki mineralne, skały ilaste oraz piasek i spoiste piaskowce.
Największą atrakcją tego miejsca jest zabytkowa kopalnia soli „Wieliczka”. To najstarszy zakład górniczy na terenie Europy, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, a także na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego. W połowie 1996 roku całkowicie zaprzestano wydobywania soli. Wszystkie osoby zwiedzające kopalnię znajdą coś dla siebie, niezależnie od wieku. Największą popularnością cieszy się klasyczna Trasa turystyczna, na której można zwiedzić Kaplicę świętej Kingi czy podziemne Muzeum Żup Krakowskich. Dla turystów pragnących większych przeżyć przygotowana została Trasa górnicza.
Dodatkowo miejsce to charakteryzuje się niezwykłą siecią podziemnych korytarzy i Grotami kryształowymi.
Chcąc zwiedzić miasto najlepiej jest zarezerwować miejsce na noc. Gdy szukamy niedrogiej opcji, najlepszym rozwiązaniem jest wpisanie w przeglądarce hasła „tanie noclegi Wieliczka”. Pojawi nam się duża ilość ofert i z pewnością znajdziemy coś dla siebie.