Turcja

Gdzie na plażę nagie zdjęcia

Żwirek czy piasek? Kto pragnie w Turcji spędzić urlop na plaży, powinien dokładnie wiedzieć, dokąd warto się wybrać. Najpiękniejsze plaże leżą na Riwierze Tureckiej w miejscowościach Side, Lara, Belek i Kemer.

75 niebieskich flag będzie w tym roku powiewać na Riwierze Tureckiej. Według międzynarodowych standardów oznacza to najlepszą jakość wody i plaż. Najpopularniejsze tureckie kurorty leżą nad zatoką w okolicy Antalii. Lecz dokąd warto wybrać się na wakacje we dwoje? Gdzie można znaleźć najlepsze pola golfowe? Gdzie dzieci mogą bezpiecznie kąpać się w morzu? Fly.pl przedstawia krótką charakterystykę tych pięknych regionów.

1. Side dla rodzin

Niedaleko portu znajdują się ruiny rzymskiego amfiteatru, a na piaszczystych, dobrze utrzymanych plażach opaleni turyści relaksują się w promieniach słońca. Łagodnie opadająca, bezpieczna plaża jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Okoliczne hotele i ośrodki wypoczynkowe oferują przystępne ceny. Na zachód od plaży Side Plaji, skąd widać starodawne ruiny, rozciągają się piaszczyste plaże Sorgun Plaji i Tetreyen Göl Plaji. Także tutaj wszystko nastawione jest na zaspakajanie potrzeb turystów – można wypożyczyć parasol przeciwsłoneczny, leżak bądź deskę surfingową, albo odprężyć się w jednej z licznych plażowych kawiarni.

Wniosek: Wymarzone miejsce na rodzinne wakacje!

2. Hotele tematyczne przy Lara Plaji

Wokół Lara Plaji, około 12 km na wschód od Antalii, leży najmłodszy region turystyczny Turcji. W ubiegłych latach powstały tu liczne hotele tematyczne, takie jak Titanic w kształcie statku czy Kremlin Palace. Wiele hoteli posiada malownicze, rozbudowane parki wodne wraz z licznymi zjeżdżalniami, co stanowi szczególną atrakcję dla dzieci. Do piaskowej plaży – przy której można wypróbować rozmaite sporty wodne – dojeżdżają regularnie kursujące busy. Im dalej na zachód od miasta, tym spokojniejsze rejony plaży.

Wniosek: Raj dla małych miłośników zjeżdżalni!

3. Golf w Belek

W Belek znajduje się pięć wspaniałych pól golfowych. Właśnie tutaj rozgrywane są liczne turnieje międzynarodowe. Otoczone bujną zielenią rozległe ośrodki hotelowe położone są na terenie olbrzymiego parku natury. Hotele i morze najczęściej oddzielone są rzeką: przykładowo, w Xanadu Resort Belek trzeba pokonać niewielki most aby dotrzeć do łagodnie opadającej, bezpiecznej dla dzieci plaży.

Wniosek: Miejsce stworzone dla zapalonych golfistów!

4. Zatoka „Moonlight” w Kemer

Światła nadmorskich miejscowości w okolicy Antalyi i Beleku rozświetlają ciemną noc, a w oddali wznoszą się góry Taurus – ten widok zapiera dech w piersiach. Wzdłuż wschodniego wybrzeża zatoki rozciągają się żwirowe plaże o długości prawie 35 km. Wszędzie można uprawiać rozmaite sporty wodne albo wypożyczyć parasol przeciwsłoneczny. Zatoka „Moonlight” w Kemer to piękna piaskowo-żwirowa plaża, za którą znajduje się park.

Wniosek: Tu można spędzić romantyczne wakacje we dwoje!

5. Krystalicznie czysta woda: Göynük, Beldibi

Woda przy żwirkowych plażach Göynük i Beldibi jest krystalicznie czysta. W okolicy dwóch dawnych miejscowości rybackich znajdują się hotele pierwszej klasy; ten region turystyczny polecamy zwłaszcza parom oraz miłośnikom górskich wędrówek. Porośnięte sosnami góry parku narodowego Olympos świetnie nadają się na piesze wycieczki.

Wniosek: Miejsce dla par i miłośników wędrówek!